AKUSTİK CİHAZ İLE SIZINTI TESPİTİ

AKUSTIK-CIHAZ-ILE-SIZINTI-TESPITI

   Tıkanıklıklar da en az su kaçağı kadar önemli bir problemdir. Pimaşlara giden yemek artıkları, çay kalıntıları, yağ gibi maddeler gideri tıkamakta ve pimaştan giden pis su geri tepmektedir. Ya da wc, banyo, küvet giderlerinde de aynı problemler yaşanabilmektedir. Wc klozet tıkanıklıklarında da yine aynı yöntemle, kırmadan, robot cihazla görüntüleme yapılarak tıkanıklık giderilir.

   Pimaşlardaki tıkanıklık bir cisimden değil de yağ ve kireç kalıntılarından oluşmuşsa, pimaş yıkama cihazlarıyla yüksek basınç vermek suretiyle pimaşlar yıkanır ve temizlenir. Zaman içerisinde kullanımdan kaynaklanan tıkanmalar olasıdır. Bahsettiğimiz tıkanıklıklar pis su giderlerinde olduğundan dolayı geri tepmeler sonucu evin içinde pis bir koku ve sağlıksız bir ortam oluşur.Böyle durumlarda kanal açma cihazlarımız ile çok kısa sürede problem tarafımızdan çözülecektir.

   Verdiğimiz hizmetleri açıklamaya logar açma, kayıp logar bulma konularıyla devam edelim. Yapıların uzun süre kullanımından dolayı logarların temizlenmesi gerekebilir. Fakat eski binalarda logar yeri ya unutulmuş ya da üzeri kapatılmıştır. Bu durumda gerekli temizliğin yapılabilmesi için öncelikle kayıp logarın bulunması gerekmektedir.

   Görüntülü cihazlar, kanalizasyon hattı boyunca logarın içinde sinyal göndermeye başlar. Senkronize şekilde yer tespit cihazıyla gerekli çalışma yapıldıktan sonra kayıp logarın kapağına ulaşılmış olur.Bu sayede fazladan maliyet ve gereksiz kazı çalışmalarına gerek kalmaksızın kayıp logar bulunmuş olur.